RENOWACJA DACHU

SKUTECZNA RENOWACJA DACHU MEMBRANĄ NATRYSKOWĄ

SPOSÓB NA TRWAŁY DACH

Renowacja dachu płynną membraną

Renowacja dachu przy użyciu płynnej membrany dachowej

Renowacja dachu przemysłowego przy użyciu płynnej membrany dachowej pozwala na pozbycie się wszelkich nieszczelności – nawet w trudno dostępnych miejscach. Profesjonalna renowacja dachów nieszczelnych powinna zostać przeprowadzona przez sprawdzoną firmę, aby pokrycie przez długie lata mogło cieszyć swoją bezawaryjnością. Płynna membrana dachowa doskonale nadaje się do hydroizolacji zarówno nowych dachów, jak i starych, nieszczelnych, wyeksploatowanych pokryć. Możliwa jest renowacja dachów z blachy, renowacja dachów z papy. Prace przebiegają szybko i sprawnie. Nie ma konieczności usuwania starego pokrycia, dlatego renowacja starego dachu pozwala na oszczędność kosztów. Renowacja dachów płynną membraną ma sporo korzyści. Przede wszystkim produkt wyróżnia się niską masą, więc nie obciąża konstrukcji, gwarantuje świetną przylegalność (adhezja) do niemal wszystkich powierzchni, rozciągliwość płynnej membrany sięga nawet 900%, refleksyjność promieni słonecznych wynosi >82%, membrany są odporne na promieniowanie UV. Nowoczesne renowacje pokryć dachowych pozwalają na zachowanie dachu w doskonałej kondycji przez długie lata! Renowacja dachu membraną natryskową to także minimalizacja kosztów prac! Wszystko ze względu na możliwość aplikacji bezszwowej powłoki bezpośrednio na starą powierzchnię. Inwestor nie ponosi kosztów usunięcia oraz utylizacji starej hydroizolacji. Renowacja dachu blaszanego czy renowacja dachu krytego papą przy wsparciu profesjonalnej ekipy przebiegnie sprawnie.

Rodzaje płynnych membran, z których korzysta firma Kędziora Hydroizolacje
do renowacji dachów

Czasu nie zatrzymamy, ale wodę na pewno!

Renowacja dachów nieszczelnych odbywa się przy użyciu płynnych membran od cenionych firm. Marki AKDE, ALCHIMICA, CANADA RUBBER, HAHNE, MONOLITH opracowały jednoskładnikowe płynne membrany dachowe:

Powyższe membrany tworzą bezszwową, niezwykle elastyczną powłokę, która uszczelnia rysy, spękania oraz szpary między arkuszami papy, blachy bądź innego materiału. Tworzy silną, jednorodną powierzchnię ochronną, dlatego renowacje dachów płaskich za pomocą płynnych membran cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Co istotne, nie ma żadnych łączeń w miejscach styku dachu ze świetlikami, antenami, kominami i innymi wystającymi elementami architektonicznymi. Bez wątpienia renowacja dachu płaskiego zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów.

Zadzwoń i zarezerwuj termin usługi  577 500 605.

Co oferujemy?

Wykonujemy bezspoinowe hydroizolacje:

Dachów

Fundamentów, piwnic

Elewacji, tarasów

Posadzek przemysłowych

Parkingów

Trybun stadionów

Basenów

Zbiorników wodnych

Platform stadionów

Wykonujemy bezspoinowe hydroizolacje:

 • Dachów
 • Fundamentów, piwnic
 • Elewacji, tarasów
 • Posadzek przemysłowych
 • Parkingów
 • Trybun stadionów
 • Basenów
 • Zbiorników wodnych
 • Platform stadionów

Renowacje przeciekających dachów

metodą bezpowietrznego natrysku hydrodynamicznego

Renowacja dachu – zastosowanie płynnych membran

Renowację dachu przy użyciu płynnych membran poliuretanowych można przeprowadzić zarówno w przypadku dachów blaszanych, dachów krytych papą na obiektach przemysłowych, wielkoformatowych, wielorodzinnych.

 • renowacja nieszczelnych dachów,
 • renowacja dachów z blachy,
 • renowacja dachów z płyt warstwowych,
 • renowacja dachów krytych papą,
 • renowacja dachów krytych membraną PVC lub EPDM,
 • renowacja dachów pod panele fotowoltaiczne,
 • renowacja dachów przemysłowych, płaskich,
 • renowacja dachów wielkoformatowych, wielorodzinnych,

Płynne membrany dachowe pozwalają na skuteczną renowację dachów różnego typu, szczególnie zalecane są na dachy płaskie. Powłoka współpracuje dobrze w zasadzie z każdym typem podłoża. Renowacja dachu z papy czy renowacja dachu z blachy przebiegnie sprawnie. Produkty bazują na czystej elastomerowej hydrofobowej żywicy poliuretanowej i specjalnych wypełniaczach nieorganicznych. Renowacja z pomocą płynnej membrany gwarantuje świetną wytrzymałość mechaniczną, termiczną i chemiczną. Co więcej, jest także odporna na promieniowanie UV i niekorzystne warunki atmosferyczne. Membrany posiadają zdolność do łączenia rys i spękań. Dodatkowo są również ognioochronne. Bez wątpienia renowacja dachów papowych, renowacja dachów przemysłowych – płaskich, renowacja dachów wielorodzinnych, a także naprawa dachu z papy wielkoformatowego przebiegnie sprawnie, a efektem będzie jednolita, szczelna powłoka.

Kędziora Hydroizolacje – specjaliści w zakresie renowacji dachów przy użyciu płynnych membran dachowych

Płynne membrany dachowe przez cały okres eksploatacji zachowują swoją wysoką elastyczność. Charakteryzują się również wytrzymałością termiczną w przedziale temperatur od -40°C do +90°C. Co więcej, są to powłoki odbijające promienie słoneczne – ich refleksyjność wynosi powyżej 82%. Warto wspomnieć o tzw. technologii “zimnego dachu”. Membrany dachowe chronią dach i pomieszczenia pod nim przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Renowacja dachu przeciekającego polega na naniesieniu specjalnej powłoki przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Sprawdzoną metodą jest bezpowietrzny natrysk hydrodynamiczny. Dzięki temu nie ma konieczności zrywania, ani późniejszej utylizacji, starego poszycia. Renowacja dachów wielorodzinnych czy przemysłowych ma ogromne znaczenie. Hydroizolacja natryskowa dachów pozwala, by pokrycie dachowe przez długi czas cieszyło niezawodnością. Szczególnie w obrębie dachów płaskich gromadzą sie zastoiny wodne oraz śnieg. Z czasem osłabia się odporność pokryć dachowych. Naprawa dachu z papy płynną membraną to skuteczny sposób na ich ochronę.

FAQ – najczęściej zadawane pytania związane z renowacją dachów przy użyciu płynnej membrany dachowej.

Czy każdy może przeprowadzić hydroizolację dachów membraną natryskową?

Nie. Hydroizolacja dachów musi być przeprowadzona przez specjalistów. Tylko wtedy można mieć pewność, że pokrycie dachowe jest odpowiednio szczelne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, promieniowanie UV. Naprawa dachu z papy czy blachy powinna być wykonana z należytą precyzją. Bezspoinowe pokrycia dachowe są niezawodnym rozwiązaniem.

Czy membrany poliuretanowe mogą być stosowane na każdym dachu?

Tak. Można zdecydować się na renowację dachów z blachy, renowację dachów z papy, a także na renowację pokryć z innych materiałów. Warto jednak uprzednio skonsultować się ze specjalistami.

Czy woda może przenikać przez płynne membrany dachowe położone bezpośrednio na dach z papy?

Nie. Renowacja nieszczelnego dachu z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej skutecznie zabezpiecza przed wodą na długie lata, rzędu kilku dekad. Membrana na całej swej powierzchni ściśle przylega do podłoża jest elastyczna i “pracuje”  razem z podłożem. Dlatego dach z papy jest skutecznie zabezpieczony przed przeciekaniem.

Czy płynna membrana dachowa jest odporna na promieniowanie UV?

Tak, renowacja pokryć dachowych za pomocą płynnej membrany poliuretanowej sprawia, że pokrycie jest odporne na promieniowanie UV.

Czy możliwa jest renowacja starych dachów?

Jak najbardziej. Płynne membrany dachowe są dedykowane gównie do renowacji starego pokrycia dachowego, nawet z zastoinami wodnymi, m.in. z papy czy blachy.

Czy płynne membrany dachowe obciążają konstrukcję dachu?

Zaletą płynnej membrany dachowej jest to, że wyróżnia się ona niską masą. W żaden sposób nie obciąża konstrukcji, a dodatkowo cechuje się świetną przyczepnością do niemal każdej powierzchni.

Czy płynne membrany stosowane na dach z papy są rozciągliwe?

Dach z papy na skutek ciągle zmieniających się warunków pogodowych wymaga zastosowania elastycznej membrany, która “pracuje” razem z papa. Rozciągliwość płynnej membrany może sięgać nawet 900%.

W jaki sposób nakładana jest płynna membrana dachowa podczas renowacji dachów?

Najlepszą, sprawdzoną a przede wszystkim dedykowaną metodą przez producentów płynnych membran jest natrysk hydrodynamiczny stosowany przez naszą firmę.

Renowacja dachów metodą alpinistyczną

 • wykonujemy wszelkiego rodzaju prace renowacyjne oraz hydroizolacyjne dachów na obiektach, na których wymagane jest użycie specjalistycznego sprzętu z zastosowaniem odpowiednich technik alpinistycznych.
 • zakres robót obejmuje wszelkiego rodzaju trudno dostępne miejsca oraz wieże kościelne.

Renowacja dachów metodą alpinistyczną

 • wykonujemy wszelkiego rodzaju prace renowacyjne oraz hydroizolacyjne dachów na obiektach, na których wymagane jest użycie specjalistycznego sprzętu z zastosowaniem odpowiednich technik alpinistycznych.
 • zakres robót obejmuje wszelkiego rodzaju trudno dostępne miejsca oraz wieże kościelne.

Pracujemy na obiektach

Skuteczne i trwałe hydroizolacje natryskowe dachów płaskich.

Przemysłowych
Przemysłowych
Przemysłowych
Pracujemy na obiektach przemysłowych i hipermarketach.
Instytucjonalnych
Instytucjonalnych
Wykonujemy usługi dla Spółdzielni Mieszkaniowych i instytucji.
Prywatnych
Prywatnych
Współpracujemy także z klientami indywidualnymi.
Sakralnych
Sakralnych
Sakralnych
Mycie i renowacja dachów metodą alpinistyczną.

Prace wykonujemy na terenie całego kraju.

Zdjęcia przedstawiające efekt

Po zastosowaniu płynnej membrany dachowej.

Przed / po

Przed / po

Przed / po

Przed / po

Stosujemy tylko profesjonalne systemy hydroizolacji dachów

Pracujemy na nich ku zadowoleniu naszych Klientów.

HYPERDESMO

Uszczelnianie i renowacja nieszczelnych dachów płynną membraną poliuretanową.

KANADA RUBBER N 500

Płynne membrany to skuteczne i trwałe hydroizolacje.

WHITECHEM

Uszczelnianie i renowacja przeciekających dachów płynnymi membranami.

MONOLITH BITUMAX

Uszczelnianie fundamentów i elementów przyziemia.

SPRAWDŹ TAKŻE INNE NASZE USŁUGI

HYDROIZOLACJE FUNDAMENTÓW

Skuteczne i trwałe zabezpieczenie przed późniejszą wilgocią.

HYDROIZOLACJE DACHÓW

Hydroizolacja natryskowa to szybkość i wydajność do 1000m2/dzień.

MALOWANIE NATRYSKOWE

Profesjonalne malowanie natryskowe agregatem hydrodynamicznym.

MYCIE CIŚNIENIOWE

Skuteczne czyszczenie dachów, kostki brukowej, fasad, posadzek.