USZCZELNIANIE DACHU PŁYNNĄ MEMBRANĄ

SKUTECZNY SPOSÓB NA PRZECIEKAJĄCY DACH

USZCZELNIANIE DACHÓW NIESZCZELNYCH

Uszczelnianie dachu za pomocą płynnej membrany

Uszczelnianie dachu przy użyciu płynnej membrany dachowej

Przeciekający dach bywa naprawdę ogromnym problemem. Na szczęście istnieją nowoczesne sposoby, jeśli chodzi o uszczelnianie dachu nieszczelnego. W pierwszej kolejności zastanawiamy się nad wymianą całego pokrycia budynku. Obecnie uszczelnianie dachów nieszczelnych wcale nie musi się jednak wiązać ze zrywaniem starego pokrycia. Rozwiązaniem są płynne membrany dachowe, które stosuje się do hydroizolacji i uszczelniania przeciekających dachów. Uszczelnianie pokryć dachowych membraną natryskową polega na skutecznym zabezpieczeniu powierzchni przed szkodliwym działaniem wody i promieniowania UV. Dlaczego warto zdecydować się na uszczelnianie dachu papowego czy uszczelnianie dachu z blachy tą metodą? Płynne membrany tworzą bezszwową, wysokoelastyczną powłokę uszczelniającą wszelkie spękania, rysy i szpary pomiędzy arkuszami papy czy na łączeniach  obróbek blacharskich z innymi detalami. To dlatego uszczelnianie dachów przeciekających jest tak skuteczne! Płynna membrana, dzięki temu że wnika w każdy najmniejszy zakamarek, tworzy szczelną, jednorodną powierzchnię ochronną, bez łączeń w miejscach styku dachy z kominami, antenami i tym podobnymi elementami dachowymi. Decydując się na uszczelnianie dachu blaszanego czy uszczelnianie dachów papowych, należy postawić na sprawdzone rozwiązania.

Uszczelnianie dachu membraną natryskową pozwala na pozbycie się wszelkich nieszczelności na dachach z betonu, płyt azbestowych, papy, gontu papowego, powłok bitumicznych, powłok akrylowych, dachówki cementowej, dachówki ceramicznej, blachy, starej membrany PCV, EPDM, płyt EPS i XPS, a także zamknięto-komórkowych pianek PUR. Płynne membrany dachowe można dodatkowo stosować na powierzchniach szklanych, metalowych oraz drewnianych. Sprawne uszczelnienie dachu z blachy, uszczelnianie dachu z papy, uszczelnianie dachów płaskich pozwoli uniknąć dalszych szkód. Bezszwowe powłoki wykazują dobrą przyczepność do niemal wszystkich rodzajów powierzchni. To dlatego uszczelnianie dachu płaskiego wyróżnia się wysoką skutecznością.

Rodzaje oraz opis płynnych membran, z których korzysta firma Kędziora Hydroizolacje do uszczelniania dachów

Czasu nie zatrzymamy, ale wodę na pewno!

Uszczelnianie starego dachu, a także nowych pokryć, odbywa się przy użyciu płynnych membran stworzonych przez takie firmy jak: AKDE, ALCHIMICA, RUBBER, MONOLITH. Opracowały one jednoskładnikowe płynne membrany dachowe:

Membrany te tworzą elastyczną powłokę, która pozwala na uszczelnienie rys, spękań, a także wszelkich szpar pomiędzy arkuszami blachy, papy lub innego materiału. Sprawne, profesjonalne uszczelnianie dachu przeciekającego pozwala na pozbycie się szkód i zabezpiecza pokrycie na długie lata. Tworzy się silna powierzchnia ochronna o jednolitej strukturze. Bez wątpienia uszczelnianie pokrycia dachowego tą metodą to gwarancja bezpieczeństwa na długie lata!

Zadzwoń i zarezerwuj termin usługi  577 500 605.

Co oferujemy?

Wykonujemy bezspoinowe hydroizolacje:

Dachów

Fundamentów, piwnic

Elewacji, tarasów

Posadzek przemysłowych

Parkingów

Trybun stadionów

Basenów

Zbiorników wodnych

Platform stadionów

Wykonujemy bezspoinowe hydroizolacje:

 • Dachów
 • Fundamentów, piwnic
 • Elewacji, tarasów
 • Posadzek przemysłowych
 • Parkingów
 • Trybun stadionów
 • Basenów
 • Zbiorników wodnych
 • Platform stadionów

Uszczelnianie przeciekających dachów

metodą bezpowietrznego natrysku hydrodynamicznego

Uszczelnianie dachu przy zastosowaniu płynnej membrany

Dzięki innowacyjnym technologiom możliwe jest uszczelnianie dachów blaszanych, uszczelnianie dachów krytych papą, uszczelnianie dachów przemysłowych, uszczelnianie dachów wielorodzinnych czy uszczelnianie dachów wielkoformatowych. Płynne membrany wykazują doskonałą przyczepność niemal do każdego typu podłoża:

 • dachów papowych,
 • dachów krytych membraną PVC lub EPDM,
 • dachów blaszanych,
 • dachów z płyt warstwowych,
 • dachów przegotowywanych pod montaż paneli fotowoltaicznych,
 • dachów płaskich, przemysłowych,
 • dachów domów wielorodzinnych oraz dachów wielkoformatowych.

Kędziora Hydroizolacje – specjaliści w zakresie uszczelniania dachów przy użyciu płynnych membran dachowych

Do uszczelniania dachu papowego, blaszanego czy wykonanego z innych materiałów należy wybrać fachowców, którzy korzystają ze sprawdzonych produktów o potwierdzonej skuteczności. Tylko wtedy można mieć pewność, że pokrycie posłuży przez długi czas, a uszczelnianie papy czy uszczelnianie dachów z blachy zostało wykonane z należytą starannością.

Wykonujemy kompleksowe hydroizolacje, renowacje dachów, uszczelnianie dachów z papy czy blachy. Stosujemy tylko sprawdzone materiały i technologie. Jesteśmy Certyfikowanym Wykonawcą systemów hydroizolacji dachów płynnymi membranami natryskowymi. Wykonane przez nas uszczelnienia dachowe wyróżniają się ogromną precyzją.

FAQ – najczęściej zadawane pytania związane z uszczelnianiem dachów przy użyciu płynnej membrany dachowej

Czy każdy może wykonać uszczelnienie dachu membraną natryskową?

Nie. Uszczelnianie dachu płaskiego musi być przeprowadzone przez specjalistów. Tylko wtedy można mieć pewność, że pokrycie dachowe będzie odpowiednio szczelne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne czy promieniowanie UV. Hydroizolacja i uszczelnianie starych dachów wymaga dużej wiedzy i precyzji oraz profesjonalnego sprzętu.

Czy płynne membrany poliuretanowe mogą być stosowane do uszczelniania na każdym dachu?

Tak. Płynne membrany są dedykowane do uszczelniania wszelkiego rodzaju dachów. Można je wykorzystać do uszczelnienia dachu z blachy, uszczelnienia dachu z papy, a także do uszczelnienia pokryć z innych materiałów. Warto jednak w tym celu skontaktować się z profesjonalistami, aby dowiedzieć się więcej, jeśli chodzi o uszczelnianie dachu krytego papą, blachą.

Czy woda może przenikać przez płynne membrany dachowe położone bezpośrednio na starej papie lub blasze?

Nie, gdyż uszczelnianie nieszczelnego dachu z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej skutecznie i trwale zabezpiecza przed przeciekami. Czego dowodem jest długa gwarancja na system, sięgającą nawet 25 lat.

Czy płynna membrana dachowa jest odporna na promieniowanie UV?

Tak. Uszczelnianie pokryć dachowych za pomocą płynnej membrany poliuretanowej sprawia, że pokrycie będzie odporne na promieniowanie UV przez cały okres eksploatacji membrany.

Czy możliwe jest uszczelnienie starych dachów?

Jak najbardziej. Płynne membrany dachowe świetnie sprawdzają się w przypadku renowacji starego, wyeksploatowanego pokrycia dachowego oraz obróbek blacharskich. Ponadto nie musimy zrywać i utylizować starego poszycia, co w znacznym stopniu obniża koszty całej inwestycji.

Czy płynne membrany dachowe obciążają konstrukcję dachu?

Płynne membrany dachowe są materiałami lekkimi. Można zdecydować się na uszczelnianie dachu płynną membraną bez obaw o obciążenie konstrukcji.

Czy płynne membrany są elastyczne, rozciągliwe?

Spośród materiałów dostępnych na rynku do hydroizolacji dachu płynne membrany są materiałami, które mają największą elastyczność. Rozciągliwość płynnej membrany może wynosić nawet 900%.

W jaki sposób nakładana jest płynna membrana dachowa podczas uszczelniania dachów?

Dedykowaną i zalecaną przez producentów płynnych membran metodą jest bezpowietrzny natrysk hydrodynamiczny. Zapewnia on dużą precyzję podczas aplikacji membrany oraz dużą szybkość. Wydajność takich agregatów to 1000m2 na dniówkę.

Uszczelnianie dachów metodą alpinistyczną

 • wykonujemy wszelkiego rodzaju prace renowacyjne oraz hydroizolacyjne dachów na obiektach, na których wymagane jest użycie specjalistycznego sprzętu z zastosowaniem odpowiednich technik alpinistycznych.
 • zakres robót obejmuje wszelkiego rodzaju trudno dostępne miejsca oraz wieże kościelne.

Uszczelnianie dachów metodą alpinistyczną

 • wykonujemy wszelkiego rodzaju prace renowacyjne oraz hydroizolacyjne dachów na obiektach, na których wymagane jest użycie specjalistycznego sprzętu z zastosowaniem odpowiednich technik alpinistycznych.
 • zakres robót obejmuje wszelkiego rodzaju trudno dostępne miejsca oraz wieże kościelne.

Pracujemy na obiektach

Skuteczne i trwałe hydroizolacje natryskowe dachów płaskich.

Przemysłowych
Przemysłowych
Przemysłowych
Pracujemy na obiektach przemysłowych i hipermarketach.
Instytucjonalnych
Instytucjonalnych
Wykonujemy usługi dla Spółdzielni Mieszkaniowych i instytucji.
Prywatnych
Prywatnych
Współpracujemy także z klientami indywidualnymi.
Sakralnych
Sakralnych
Sakralnych
Mycie i renowacja dachów metodą alpinistyczną.

Prace wykonujemy na terenie całego kraju.

Zdjęcia przedstawiające efekt

Po zastosowaniu płynnej membrany dachowej.

Przed / po

Przed / po

Przed / po

Przed / po

Stosujemy tylko profesjonalne systemy hydroizolacji dachów

Pracujemy na nich ku zadowoleniu naszych Klientów.

HYPERDESMO

Uszczelnianie i renowacja nieszczelnych dachów płynną membraną poliuretanową.

KANADA RUBBER N 500

Płynne membrany to skuteczne i trwałe hydroizolacje.

WHITECHEM

Uszczelnianie i renowacja przeciekających dachów płynnymi membranami.

MONOLITH BITUMAX

Uszczelnianie fundamentów i elementów przyziemia.

SPRAWDŹ TAKŻE INNE NASZE USŁUGI

HYDROIZOLACJE FUNDAMENTÓW

Skuteczne i trwałe zabezpieczenie przed późniejszą wilgocią.

HYDROIZOLACJE DACHÓW

Hydroizolacja natryskowa to szybkość i wydajność do 1000m2/dzień.

MALOWANIE NATRYSKOWE

Profesjonalne malowanie natryskowe agregatem hydrodynamicznym.

MYCIE CIŚNIENIOWE

Skuteczne czyszczenie dachów, kostki brukowej, fasad, posadzek.