Ile gwarancji na remont dachu?

 In Blog

Dach wykonany z solidnych materiałów wysokiej jakości to gwarancja bezpieczeństwa. Jednocześnie trzeba zadbać o to, aby przez długi czas cieszyć się bezawaryjnością pokrycia. Jak zapewnić sobie wieloletni spokój? Przede wszystkim trzeba zapoznać się z możliwościami współczesnej hydroizolacji. To od zastosowanych materiałów będzie zależeć, ile gwarancji na remont dachu otrzymamy. Konstrukcja i wykończenie pokrycia to bez wątpienia priorytetowe kwestie.

Spis treści:

  • Od czego zależy długość gwarancji na remont dachu?
  • Najdłuższa gwarancja na remont dachu

Poradnik wyjaśnia, na ile lat gwarancji na remont dachu można liczyć w przypadku zastosowania konkretnych rozwiązań.

Od czego zależy długość gwarancji na remont dachu?

Jak zostało wspomniane na wstępie, długość gwarancji na remont dachu zależy przede wszystkim od zastosowanych materiałów. Liczy się również wola gwaranta-dekarza. Obecnie rosnącą popularnością cieszy się płynna membrana dachowa. Rozwiązanie to zapewnia nawet do 25 lat bezawaryjnej ochrony! Nie sposób znaleźć doskonalsze materiały. Bezszwowe powłoki hydroizolacyjne są wykorzystywane w branży przede wszystkim do zapewnienia maksymalnych warunków ochrony przed wilgocią oraz wodą. Stosowane są szczególnie do pokryć dachowych, jednak nadają się także do zastosowania na tarasach, fundamentach, chodnikach.

Wśród głównych zalet bezspoinowych powłok hydroizolacyjnych można wymienić szerokie zastosowanie oraz ponadprzeciętną gwarancję nawet na 25 lat sukcesywnego użytkowania. Materiały te doskonale sprawdzają się zarówno na dachach płaskich, jak i pochyłych. Wszystko ze względu na system bezszwowych membran najwyższej jakości. Do ich produkcji wykorzystuje się innowacyjne żywice poliuretanowe, dlatego płynne membrany dachowe zaliczane są do najbardziej trwałych technologii z ogólnodostępnych rozwiązań. Wśród rozmaitych zalet membran dodatkowo można wymienić łatwą aplikację, mostkowanie pęknięć w zakresie 2 mm, stuprocentową możliwość zachowania wszystkich właściwości mechanicznych – nawet wtedy, gdy występują skrajne temperatury – niskie i wysokie. Stosując płynne membrany, mamy gwarancję kompleksowej hydroizolacji.

Płynna membrana dachowa wyróżnia się również wysoką paroprzepuszczalnością. Ma to kluczowe znaczenie w całej branży dekarskiej.  Dostępna jest jako materiał błyszczący i matowy. Satynowo-matowy efekt jest możliwy do osiągnięcia po nałożeniu specjalnej warstwy produktu na główną membranę. Decydując się na hydroizolację metodą natryskową przez specjalistów, zapewniamy sobie bezawaryjne pokrycie do 25 lat!

Najdłuższa gwarancja na remont dachu

Na najdłuższą gwarancję na remont dachu można liczyć, wybierając płynne membrany hydroizolacyjneBezszwowe powłoki sprawdzają się doskonale na dachach pochyłych i płaskich. Szczególnie w przypadku tych drugich ważne jest to, aby izolacja była niezawodna i gwarantowała wysoką ochronę przed stojąca wodą opadową, zalegającym śniegiem. Konstrukcja wymaga jednocześnie, aby hydroizolacja była lekka. Wybierając płynne membrany dachowe, zapewniamy całkowitą szczelność nawet w przypadku dachów papowych ze spadkiem zerowym bądź minimalnym. Trwałość membran dachowych wynika z innowacyjnej żywicy poliuretanowej. Prosty sposób pokrycia dachu płynną membraną przyspiesza proces jej nakładania. Już nawet jednego dnia możliwe jest pokrycie 1000 metrów kwadratowych dachu.

Membrana jest otwarta dyfuzyjnie. To dlatego znaczna ilość pary wodnej zgromadzonej pod nią może swobodnie przenikać do atmosfery. Bez wątpienia warto inwestować w rozwiązania, których trwałość jest obliczona na długie lata. Odpowiednia hydroizolacja nowego dachu pozwala na uniknięcie poważnych problemów w przyszłości, a także wysokich kosztów napraw pokrycia.

Recent Posts
jak-naprawic-dachjak-wyglada-remont-dachu-przy-uzyciu-plynnej-membrany-dachowej