Uszczelnianie dachów przemysłowych i ich konserwacja – co należy wiedzieć?

 In Publikacje

Dach to element konstrukcyjny budynku, który chroni i osłania obiekty przemysłowe i nie tylko przed negatywnym działaniem wiatru, deszczy oraz śniegu. Jego dobry stan techniczny pozwala na bezproblemowe użytkowanie obiektu, a co za tym idzie nie naraża użytkownika na przestoje w działalności spowodowane awarią poszycia dachowego.

Aby uniknąć przyszłych przestojów i strat spowodowanych nieszczelnością dachu, musimy zadbać o jego dobrą kondycję techniczną, planując jego naprawę i okresową konserwację. Do wykonania takiego zadania powinniśmy zatrudnić profesjonalnych wykonawców, którzy zaoferują nam najskuteczniejsze i najtrwalsze rozwiązania, jakie są obecnie dostępne na ryku w zakresie hydroizolacji dachów płaskich przemysłowych.

Pamiętajmy, że użycie półśrodków oraz tanich materiałów do uszczelniania i konserwacji dachu przemysłowego wcześniej czy później doprowadzi do jego całkowitej degradacji, a w konsekwencji do kosztownej wymiany poszycia lub w skrajnych przypadkach całej konstrukcji dachu. Tylko trwałe i skuteczne rozwiązania, jakimi są bezspoinowe płynne membrany dachowe przedłużą znacząco żywotność twojego dachu i sprawią, że będzie on cieszył bezawaryjnością przez długie lata. Płynne membrany dachowe przewyższają pod względem skuteczności i trwałości najlepsze materiały hydroizolacyjne w rolkach.

Skuteczne produkty do uszczelniania i konserwacji dachów przemysłowych – najlepsze rozwiązania bezspoinowe

Obecnie do wyboru mamy wiele produktów, które pozwalają na uszczelnienie i konserwację pokrycia dachowego. Nie wszystkie jednak wyróżniają się taką samą skutecznością. To dlatego tak ogromne znaczenie ma świadomy wybór produktów, które gwarantują właściwą ochronę dachu.

Wśród najskuteczniejszych produktów należy wyróżnić płynne membrany dachowe, które tworzą bezspoinową, trwale elastyczną powłokę hydroizolacyjną, maskującą wszelkie rysy i spękania, odporną na promieniowanie UV oraz zabezpieczającą dach przed zastoinami wody. W przypadku płaskich dachów przemysłowych ma to ogromne znaczenie.

Specjalnie na potrzeby obiektów przemysłowych firmy: AKDE®, ALCHIMICA® oraz CANADA RUBBER® i MONOLITH® opracowały bezspoinowe skuteczne i trwałe jednoskładnikowe płynne membrany dachowe:

Co ważne, membrany te można stosować bez konieczności zrywania i utylizacji starego poszycia. Co w znacznym stopniu obniża koszty inwestycji. Powłoki na całej swej powierzchni ściśle przylegają do podłoża, pracując razem z nim, zachowując przez cały okres eksploatacji wysoką elastyczność i wytrzymałość termiczną w zakresie temperatur od -40°C do +90°C .

Następną zaletą płynnych membran jest wysoka refleksyjność. To znaczy, że powłoki odbijając promienie słoneczne, chronią dach i pomieszczenia pod nim przed nadmiernym nagrzewaniem się. Znacząco obniża to koszty eksploatacji urządzeń chłodzących oraz poprawia warunki cieplne wewnątrz budynku. Dedykowane są do aplikacji metodą natrysku hydrodynamicznego, co z kolei skraca czas i koszty naszej inwestycji.

Szybka aplikacja płynnej membrany dachowej metodą natryskową

Aplikacja natryskowa płynnej membrany dachowej jest szybkim i skutecznym procesem technologicznym, który gwarantuje dużą oszczędność czasu podczas wykonania hydroizolacji dachu, przy jednoczesnym zachowaniu perfekcyjnej jakości oraz długoletniej gwarancji na szczelność zastosowanej powłoki. W tym celu Firma Kędziora Hydroizolacje posiada wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę inżyniersko-techniczną oraz rekomendowany przez producentów płynnych membran najwyższej klasy sprzęt do natrysku płynnych membran.

Firma Kędziora Hydroizolacje specjalizuje się w hydroizolacji i renowacji wielkowymiarowych dachów przemysłowych. W przypadku dużych dachów przemysłowych aplikację płynnych membran wykonujemy w technologii bezpowietrznego natrysku hydrodynamicznego, stosując w tym celu agregaty o wydajności natrysku do 1000 m2/ dzień. Agregaty te wyposażone są w silniki spalinowe, co uniezależnia ich pracę od mediów.

Metoda ta zapewnia w krótkim czasie dokładne i równomierne rozprowadzenie płynnej membrany na całej powierzchni dachu, nawet w bardzo trudnodostępnych miejscach (takich jak: klimatyzatory, wentylacje, kominy, anteny itp.).

Stosujemy tylko sprawdzone i skuteczne systemy płynnych membran dachowych od renomowanych producentów z kraju i ze świata.

Oferowane przez nas usługi hydroizolacyjne, charakteryzują się najwyższymi standardami technicznymi oraz technologicznymi. Co najważniejsze, oferowane przez nas bezspoinowe powłoki hydroizolacyjna mają bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny.

Recent Posts
Płynna membrana dachowa 001