Remont dachu – na co zwrócić uwagę?

 In Blog

Remont dachu należy przede wszystkim starannie zaplanować. Naprawa pokrycia dachowego przebiegnie sprawniej, jeśli wybierzemy innowacyjne rozwiązanie i profesjonalną ekipę. Należy sprawdzić stan więźby, poszycia i ocieplenia dachu. Jak przygotować się do prac remontowych?

Spis treści:

  • Czy konieczna jest wymiana dachu?
  • Jak szybko i sprawnie przeprowadzić remont dachu?

Wpis wyjaśnia, jak sprawnie i niskim kosztem przeprowadzić remont dachu oraz czy wymiana pokrycia dachowego jest koniecznością.

Czy konieczna jest wymiana dachu?

Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych materiałów dekarskich są papa i blacha. Szczególnie papa cieszy się ogromnym zainteresowaniem z uwagi na swoją niską cenę. Jest wykorzystywana do krycia dachów płaskich i wielkopowierzchniowych. Nie jest to jednak idealne pokrycie. Szybko się zużywa i wymaga częstych napraw. Izolacja z papy dominuje od wielu lat na rynku dekarskim. Produkt ten jednak powoli zaczyna odchodzić do lamusa. Dlaczego? Zanotowano postęp technologiczny w obszarze pokryć dachowych. Stąd pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które wyróżniają się znacznie większą trwałością. Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań jest izolacja w formie membrany. Bezspoinowe powłoki hydrofobowe ze względu na swoje zalety są stosowane jako uszczelniacz do krycia dachów przemysłowych. Małymi krokami zaczynają wypierać tradycyjne rozwiązania. I nie ma się czemu dziwić, bowiem to idealny wybór, jeśli chodzi o alternatywę dla starych pokryć i środek do ich naprawy.

Jeśli budynek jest pokryty papą, nadal można zdecydować się na skuteczną naprawę z użyciem płynnej membrany dachowej. Nie ma konieczności zdzierania starego pokrycia! Bezspoinowe powłoki znakomicie sprawdzają się do drobnych napraw, a także do renowacji całego pokrycia dachowego. Płynna membrana na dach sprawia, że wymiana pokrycia nie jest konieczna. Dach zyskuje większą trwałość i długoletnią szczelność – nawet do 25 lat!

Jak szybko i sprawnie przeprowadzić remont dachu?

Bezspoinowa powłoka hydrofobowa jest produktem, który powstaje w oparciu o zaawansowane technologie na bazie żywic poliuretanowych. Idealnie nadaje się do stosowania jako uszczelniacz do pokryć dachowych, ale także tarasów, balkonów, basenów. Ogromnym atutem jest wysoka odporność chemiczna, mechaniczna oraz termiczna. Co więcej, środek ten jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Można go stosować do renowacji starych izolacji dachu. Bezszwowe powłoki cechują się wysoką siłą wiązania. Sprawia to, że sprawdzają się w przypadku praktycznie każdego rodzaju podłoża.

Papa jest sztywnym materiałem, który jest podatny na przecieki – szczególnie w obrębie łączeń. Składa się z arkuszy, zatem papa nie jest doskonale szczelna. Niezbędne jest stosowanie dodatkowych materiałów izolacyjnych. Zupełnie inaczej jest w przypadku membran dachowych. Ze względu na płynną konsystencję są bardzo łatwe w aplikacji. Najczęściej nakłada się je metodą natryskową, dzięki czemu są równomiernie rozprowadzone i docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Efektem jest jednolita, bezszwowa powłoka, która jest odporna na wszelkie przetarcia i pęknięcia.

Naprawa dachu z papy czy blachy nie musi wiązać się z wysokim kosztem. Membrana na dach wyróżnia się długoletnią żywotnością – nawet do 25 lat. Przez ten czas nie ma problemów związanych z przeciekaniem. Jak widać, bezspoinowe powłoki dachowe są zatem opłacalne. Nie wymagają konserwacji. Zastosowanie membran jako środka do remontu dachu jest strzałem w dziesiątkę. Membrany te są w pełni szczelne i łatwe w aplikacji. Trzeba jednak pamiętać, że świetny produkt to jedno. Ważna jest także prawidłowa aplikacja. To dlatego zaleca się skorzystanie z pomocy fachowców.

Recent Posts
ile-trwa-remont-dachuprzeciekajacy-dach-co-robic