Jak naprawić dach?
Bardzo często wystarczy mocniejszy deszcz, aby zauważyć charakterystyczne mokre plamy na suficie. Są one alarmem świadczącym o nieszczelności dachu. Na tego typu problemy należy reagować szybko, usuwając uszkodzenia i eliminując ryzyko wymiany całego pokrycia dachowego. Jak jednak naprawić dach, aby zagwarantować sobie trwałość pokrycia na długie lata?
Spis treści:
- Jak naprawić dach z papy?
- Jak naprawić przeciekający dach z papy / Jak naprawić cieknący dach z papy?
- Jak naprawic stary dach z papy?
- Jak naprawić dach z blachy?
- Jak naprawić przeciekający dach z blachy / Jak naprawić cieknący dach z blachy?
- Jak naprawić blachę na dachu?
Wpis przedstawia najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące naprawy dachu z papy oraz blachy.
Jak naprawić dach z papy?
Przede wszystkim nie poleca się naprawiania papy papą. Nawet bardzo zniszczony dach można skutecznie i szybko zreperować, stosując bezszwowe powłoki. Co istotne, pozwala to na znaczne obniżenie kosztów, gdyż nie ma konieczności demontażu infrastruktury dachowej i zrywania papy. Zaletą płynnych membran dachowych jest także to, iż cechują się długą żywotnością, niezawodnością i odpornością chemiczną. Powłoki te nakłada się w postaci płynnej. Płynna konsystencja materiałów pozwala na bardzo precyzyjne dotarcie do wszelkich zakamarków oraz na uszczelnienie nawet najtrudniejszych miejsc. Płynne membrany dachowe zabezpieczają szczeliny dylatacyjne i połączenia papy z metalem, betonem, styropianem, PCV.
Jak naprawić przeciekający dach z papy / Jak naprawić cieknący dach z papy?
Bezszwowe powłoki izolacyjne doskonale sprawdzają się w przypadku naprawy dachów z papy. Cechują się bardzo dużą elastycznością. Płynna konsystencja sprawia, że po nałożeniu tworzy się bezszwowa powłoka. Ryzyko pękania jest ograniczone do minimum – i to nawet w przypadku wahań temperatury, dużych naprężeń, niestabilnego podłoża, wibracji budynku. Aplikacja natryskowa ogranicza narażanie konstrukcji na punktowe obciążenie.
Jak naprawic stary dach z papy?
Dlaczego płynne membrany sprawdzą się lepiej w przypadku naprawy starego dachu niż papa? Przede wszystkim, decydując się na bezszwowe powłoki, otrzymamy jednorodną, trwałą powierzchnię. Papa ma dużo łączeń, które pracują podczas zmian temperatury, tym samym zwiększając ryzyko rozszczelnienia. Atutem membran jest także szybka i łatwa aplikacja natryskowa bądź ręczna. Montaż papy odbywa się przy pomocy palników, co przekłada się na ryzyko wystąpienia pożaru. Co więcej, złe zgrzanie papy powoduje nieszczelność. Bezspoinowe powłoki izolacyjne wyróżniają się wysokim wskaźnikiem refleksyjności powłok. Z kolei posypka, która chroni przed promieniami UV po czasie się odspaja i jest wypłukiwana przez deszcz. Ogromnym atutem hydroizolacji jest aplikacja na istniejące podłoże. Nie ma konieczności jego zrywania ani utylizacji. Przed nałożeniem nowej papy niezbędne jest zerwanie starych warstw.
Jak naprawić dach z blachy?
Hydroizolacja to także idealny wybór, gdy zastanawiamy się nad tym, jak naprawić dach z blachy. Coraz częściej bezspoinowe powłoki wybiera się w przypadku renowacji dachów magazynów czy zakładów produkcyjnych. Stosując tego typu technologię, nie trzeba rozbierać dachu, co skutkowałoby długimi przerwami w eksploatacji budynku. Remont nie wymaga również usuwania całej powłoki, odrdzewiania blachy. Jeżeli blacha jest w dobrym stanie, wystarczy zastosować hydroizolację. W przypadku, gdy renowacji wymaga cała powierzchnia, dach pokrywa się natryskowo.
Jak naprawić przeciekający dach z blachy / Jak naprawić cieknący dach z blachy?
Jeśli obserwujemy przecieki w kilku miejscach, wystarczy pozbyć się niespójnych z podłożem powłok oraz usunąć nalot korozji. Niewielkie prace można wykonać samodzielnie, jednak korzystając z pomocy fachowców, można mieć gwarancję idealnie wykonanego podłoża. Dach pokrywa się metodą natryskową, gdy renowacji wymaga cała powierzchnia dachu. Po wcześniejszym przygotowaniu podłoża możliwa jest izolacja natryskowa w ciągu jednego dnia. Na raz można pokryć nawet 1000 metrów kwadratowych!
Jak naprawić blachę na dachu?
Najskuteczniejszym sposobem na naprawdę dachu z blachy jest zastosowanie hydroizolacji. Bezspoinowe powłoki izolacyjne pozwolą na zachowanie pokrycia dachowego w świetnej kondycji nawet do 25 lat. Można je nakładać natryskowo lub ręcznie. Możliwe jest dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Naprawa dachu z blachy oraz papy wcale nie musi być skomplikowana. Nie trzeba także ponosić ogromnych kosztów związanych z uszczelnianiem przeciekającego dachu. Zastosowanie hydroizolacji to inwestycja na długie lata, bowiem powłoka jest w doskonałym stanie nawet do 25 lat. Nowoczesna metoda gwarantuje szczelność pokrycia dachowego z blachy i papy. Całość prac można wykonać w stosunkowo krótkim czasie, co eliminuje konieczność wyłączenia obiektu z użytku. Bezspoinowe powłoki można zastosować praktycznie na każdego rodzaju pokrycie dachowe. Szereg zalet sprawia, że wyróżniają się najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości.