Jak naprawić przeciekający dach z papy?

 In Blog

Papa jest jednym z najpopularniejszych materiałów na pokrycia dachowe. Niestety, ma swoje wady, dlatego nie jest materiałem idealnym. Papa wymaga regularnego przeprowadzania prac konserwacyjnych. Najczęściej ubytki niweluje się przy pomocy łat. Wszystko ze względu na to, że jest to rozwiązanie szybkie i tanie. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że łaty obciążają konstrukcję dachu. Jednocześnie są wystawione na działanie promieni UV, przez co szybko tracą swoje właściwości. W efekcie pojawia się błędne koło, bo inwestor jest zmuszony do przeprowadzania następnych prac konserwacyjnych. Papa bitumiczna łatwo się także nagrzewa. Znacząco podwyższa się temperatura na ostatnich piętrach budynku. Komfort mieszkańców jest zatem niski. Czy istnieje rozwiązanie, które niweluje obydwa te problemy? Jak naprawić przeciekający dach z papy, aby zapewnić bezpieczeństwo na długie lata?

Spis treści:

  • Przeciekający dach – czym uszczelnić?
  • Przeciekający dach – jak naprawić?

Poradnik wyjaśnia, jak naprawić przeciekający dach z papy, aby zagwarantować szczelność na długie lata.

Przeciekający dach – czym uszczelnić?

Przeciekający dach jest sygnałem, aby natychmiast zacząć działać. Niestety, nie wszyscy decydują się na remont dachu od razu w obawie przed sporymi kosztami. Wydaje się, że tego typu przedsięwzięcie zajmuje także mnóstwo czasu. Oczywiście, decydując się na tradycyjne, niedoskonałe metody może tak być. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym można pozbyć się problemu przeciekającego dachu, a czas i koszty potrzebne na naprawę zredukować do minimum! Wystarczy zdecydować się na hydroizolację dachu przy użyciu płynnej membrany dachowej. Nie ma konieczności zrywania starego pokrycia dachowego, zatem skraca się czas naprawy. Bezspoinowe powłoki hydroizolacyjne mają również najlepszy stosunek jakości do ceny.

Płynna membrana poliuretanowa to doskonały wybór, jeśli chodzi o hydroizolację dachów. Produkty tego typu składają się z czystych elastomerowych żywic poliuretanowych i domieszek nieorganicznych. Żywice są przede wszystkim odporne na działanie wilgoci, która znajduje się w powietrzu. Jednocześnie cechują się dobrą przepuszczalnością pary, która wydobywa się z wewnątrz budynku. Płynną membranę dachową można aplikować wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. Umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc.

Przeciekający dach – jak naprawić?

Naprawa dachu przy użyciu płynnych membran dachowych to ogrom korzyści! Na jakie zalety można liczyć? Przede wszystkim bezszwowe powłoki nie pochłaniają promieni UV. Co to oznacza w praktyce? Dach się nie nagrzewa! Domownicy mogą cieszyć się zwiększonym komfortem. Bezspoinowa powłoka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Przy prawidłowej aplikacji może posłużyć ponad 25 lat! Ogromnym atutem jest to, iż technologia nie wymaga łączeń. Dach jest w stu procentach szczelny. Odpowiednio zaaplikowana powłoka zapobiega rozwojowi bakterii, grzybów, mchów i porostów. Poleca się nakładać ją przy pomocy metody natryskowej, gdyż wtedy można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Hydroizolacja to gwarancja ochrony w przepustach dachowych, wąskich przestrzeniach między ściankami.

Płynne membrany dachowe nadają się do uzupełniania uszkodzeń, które powstają przy montażu anten, reklam, wentylatorów. W żaden sposób nie obciążają konstrukcji dachu i nie wymagają zrywania starej warstwy papy. Ze względu na długoletnią żywotność, płynne membrany dachowe są wysoce opłacalnym rozwiązaniem. By mieć pewność, że cała powłoka będzie trwała i spełni swoją rolę, jej nakładanie należy powierzyć specjalistom.

 

Recent Posts
przeciekajacy-dach-co-robicmembrana-dachowa-jaka-najlepsza