Jak uszczelnić dach?

 In Blog

Jeśli chodzi o pokrycia dachów, ogromną popularnością cieszy się papa. Materiał ten jest tani, jednak jednocześnie ma sporo wad. Co więcej, izolacja za pomocą papy może być sporym wyzwaniem. Nieodpowiednio dogrzana papa nie zagwarantuje stuprocentowej szczelności. Niekorzystne warunki, m.in. promieniowanie UV, powodują niszczenie papy. W efekcie materiał ulega degradacji. Niestety, nakładanie kolejnych warstw nie rozwiązuje problemu, a może być przyczyną komplikacji. Alternatywą jest dach z blachy. W tym przypadku trzeba również liczyć się z wieloma minusami. Jak zatem uszczelnić przeciekający dach? Najlepszym wyborem jest hydroizolacja.

Spis treści:

  • Jak uszczelnić dach z papy?
  • Jak uszczelnić przeciekający dach z papy?
  • Jak uszczelnić dach z blachy?
  • Jak uszczelnić dach z blachy trapezowej?
  • Jak uszczelnić dach z blachodachówki?
  • Jak uszczelnić dach przy kominie?
  • Jak uszczelnić dach koło komina?

Z wpisu dowiesz się, jak uszczelnić dach pokryty papą oraz w jaki sposób uszczelnia się dachy z blachy trapezowej.

Jak uszczelnić dach z papy?

Jak uszczelnić dach kryty papą? Przede wszystkim poleca się zrezygnowanie z nakładania kolejnej warstwy tradycyjnej papy. Dzięki temu unikniemy problemów, które mogą pojawić się w przyszłości. Innowacyjne materiały hydroizolacyjne pozwalają na szybką, a zarazem wysoce skuteczną naprawę nawet najbardziej zdegradowanych pokryć dachowych! Aplikacja bezszwowych powłok jest szybka, łatwa i skuteczna. Nie ma konieczności zdzierania wcześniej położonej papy. Nie trzeba również demontować infrastruktury dachowej.

Jak uszczelnić przeciekający dach z papy?

Płynna membrana dachowa dzięki swojej konsystencji pozwala na dotarcie do wszystkich – nawet trudno dostępnych – miejsc. Można ją wykorzystać do zabezpieczenia połączeń papy z metalem, betonem, styropianem, PCV, a także do ochrony szczelin dylatacyjnych. Bezspoinowe powłoki dobrze współgrają praktycznie z każdym podłożem. Ich żywotność wynosi nawet 25 lat. Dzięki temu uzyskuje się skuteczny efekt na długie lata. Bezszwowe powłoki hydroizolacyjne zapewniają najlepszy stosunek ceny do jakości.

Jak uszczelnić dach z blachy?

Hydroizolacja to także skuteczne rozwiązanie w przypadku dachów z blachy. Produkty tworzą elastyczną, bezszwową powłokę. Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek pęknięć jest minimalne. Co więcej, hydroizolacja gwarantuje długotrwałą ochronę przed wilgocią. Sprawdzi się nawet w sytuacji dużych naprężeń, niestabilnego podłoża czy wibracji budynku.

Jak uszczelnić dach z blachy trapezowej?

Chcąc uszczelnić dach z blachy trapezowej, warto przyjrzeć się bliżej bezspoinowym powłokom hydroizolacyjnym. Ich atutem jest odporność na czynniki zewnętrzne, dlatego rozwiązanie to sprawdzi się nawet w przypadku dużego nasłonecznienia czy sporych wahań temperatury. Aplikacja płynnych membran odbywa się szybko – przeważnie przy pomocy metody natryskowej, co gwarantuje dotarcie do miejsc trudno dostępnych.

Jak uszczelnić dach z blachodachówki

Faktem jest, że w przypadku dachów pokrytych blachą trapezową, falistą, felcowaną czy płytami obornickimi nie jest trudno o rozszczelnienie. Chcąc uniknąć późniejszych problemów, należy zdecydować się na nowoczesne metody hydroizolacji. Preparaty nakłada się miejscowo lub na całą powierzchnię dachu. Ważne jest jednak to, aby uprzednio przygotować podłoże. Usuwamy niespójne powłoki czy naloty korozji.

Jak uszczelnić dach przy kominie?

Uszczelnianie dachu przy kominie bywa wyzwaniem. Kluczowe jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Hydroizolacja za pomocą płynnych membran to niejednokrotnie ratunek dla dachów. Nie ma konieczności rozmontowywania pokrycia. Aplikacja nie zajmuje sporo czasu. Wystarczy pozbyć się zgrubień, które powstały na skutek korozji. Nie trzeba odrdzewiać blach czy usuwać poprzednich warstw. Zastosowanie hydroizolacji jest szybkie i tanie.

Jak uszczelnić dach koło komina

Chcąc uszczelnić dach koło komina, najlepiej zdecydować się na płynną membranę. Dzięki swojej konsystencji materiał dociera do każdego miejsca, tworząc jednolitą, bezszwową powłokę. To obecnie najlepsza, najbardziej trwała, innowacyjna metoda uszczelniania pokryć dachowych.

Recent Posts
jak-wyglada-remont-dachu-przy-uzyciu-plynnej-membrany-dachowejczym-uszczelnic-dach