Czym uszczelnić dach?

 In Blog

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych całego budynku. Koniecznie trzeba zadbać o to, aby był trwały, odporny na działanie rozmaitych czynników, wytrzymały bez względu na upływ czasu. Aby pokrycie dachowe spełniło swoją rolę, musi zostać wykonane przez profesjonalistów. Kluczowe znaczenie ma również to, jaki materiał zostanie użyty na pokrycie. Obecnie do wyboru jest wiele materiałów, jednak szczególnie jeden wyróżnia się na tle pozostałych doskonałymi parametrami – płynne membrany hydroizolacyjne. Zastanawiając się nad tym, czym uszczelnić dach, warto przyjrzeć się bliżej bezszwowym powłokom.

Spis treści:

  • Czym uszczelnić dach z blachy
  • Czym uszczelnić dach z papy

Poradnik wyjaśnia, czym najlepiej uszczelniać dach z blachy oraz papy.

Czym uszczelnić dach z blachy?

Dach z blachy jest stale wystawiony na działanie niekorzystnych czynników. Musi wytrzymywać opady deszczu, śniegu, wiatr, niskie temperatury. Nic dziwnego, że jakość pokrycia dachowego po kilku latach zmienia się po prostu na gorsze. Podobnie jest w przypadku dachów z papy. Pokrycie ulega pęknięciom, rozerwaniom, w efekcie dach zaczyna przeciekać. Hydroizolacja dachów płynną membraną jest najlepszym sposobem na to, aby zabezpieczyć się przed zniszczeniami. Dach będzie wolny od zniszczeń mimo ciągłej wilgoci.

Bezszwowe powłoki hydroizolacyjne mają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się w rozmaitych warunkach atmosferycznych. Są odporne na promieniowanie UV, zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, napór stojącej wody. Ze względu na idealnie opracowany sposób aplikacji membrany, na powłoce nie pojawiają się żadne szwy czy newralgiczne miejsca. Jest ona wysoce trwała – nawet w miejscu montowania anten i klimatyzatorów. Bezspoinowe powłoki zachowują swoje właściwości do 25 lat. Płynne membrany od lat wykorzystuje się z powodzeniem na całym świecie. Tym systemem obecnie jest pokrytych ponad 10 milionów metrów kwadratowych dachów i tarasów. Płynne membrany dachowe można stosować na zniszczone pokrycie dachu. Oznacza to, że nie trzeba usuwać starych powłok. Sprawdzają się na każdym rodzaju dachu – płaskim i pochyłym. Aplikacja jest szybka i łatwa.

Czym uszczelnić dach z papy?

Płynne membrany dachowe z powodzeniem można stosować do uszczelniania dachów z papy. Hydroizolacja dachów stanowi jedno z istotniejszych zadań każdej inwestycji budowlanej. Do całego procesu należy podejść z odpowiednią rozwagą, wybierając najlepszą możliwą opcję. Brak odpowiednio wytrzymałego materiału wodoodpornego może przełożyć się na spore problemy w przyszłości, m.in . zawilgocenie, które z kolei wpływa na szybsze zużycie budynku. Efektem są również dodatkowe, kosztowne remonty. Dotyczy to głównie dachów płaskich, które często obserwujemy w Polsce. To właśnie ich konstrukcja wymaga, aby izolacje były trwałe, niezawodne i lekkie – właśnie jak bezspoinowe powłoki.

Podczas wykonywania hydroizolacji należy korzystać z fachowej pomocy. Sam materiał nie zagwarantuje skuteczności, jeśli praca nad pokryciem dachu będzie po prostu źle wykonana. Jeśli planujemy hydroizolację dachu, korzystajmy z pomocy profesjonalistów. Dach jest kosztownym i ważnym elementem konstrukcji budynku, dlatego ryzykowne eksperymenty mogą skazać prace na porażkę. Hydroizolacja dachu może być wykonana łatwiej i szybciej, a dodatkowo z gwarancją doskonałej kondycji na długie lata! Wszystko dzięki płynnym membranom dachowym.

Recent Posts
jak-uszczelnic-dachnaprawa-dachu-ile-kosztuje