Naprawa dachu – ile kosztuje?

 In Blog

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość naprawy dachu bez konieczności wymiany pokrycia dachowego. Remont dachu wcale nie oznacza demontażu starego pokrycia. Wystarczy zastosować płynne membrany dachowe. To właśnie bezspoinowe powłoki gwarantują doskonałą ochronę dachu przed wilgocią, a ich aplikacja jest szybka i wysoce precyzyjna. Z jakim kosztem wiąże się innowacyjny remont dachu?

Spis treści:

Wpis wyjaśnia, jaki jest koszt naprawy dachu – cieknącego, płaskiego, dwuspadowego.

Ile kosztuje naprawa dachu?

Naprawa dachu jest przede wszystkim zależna od wielkości pokrycia, stopnia uszkodzenia oraz materiałów, z jakich został wykonany dach. Istnieje wiele rodzajów pokrycia dachowego – dachówka ceramiczna, blachodachówka, blacha trapezowa, papa, gont, dach zielony. Największą popularnością cieszą się blacha i papa. Wszystko ze względu na niską cenę. Jednocześnie trzeba się niestety liczyć z kilkoma minusami. Blacha jest lekka i tania. Zarówno zakup materiału, jak i jego montaż nie obciąży domowego budżetu. Blacha nie nasiąka także wodą, dlatego często jest wybierana w przypadku konstrukcji o niskiej wytrzymałości na obciążenie. Wadą jest niska estetyka oraz hałas podczas deszczu.

Papa również jest tania. Dobrze chroni dachy o niewielkim nachyleniu. Często wybiera się ją w przypadku dachów płaskich. Jeśli chodzi o dachy ukośne, papa może spływać pod wpływem wysokich temperatur. Niestety, jest to materiał podatny na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, mróz, wiatr czy wilgoć. Jak widać, zarówno papa, jak i blacha są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli wybieramy tego typu pokrycie dachowe, trzeba liczyć się z faktem, iż niezbędne będzie dość częste przeprowadzanie prac konserwacyjnych. Problemy, które powracają, skłaniają do wymiany pokrycia dachowego. Dzięki bezspoinowym powłokom hydroizolacyjnym nie jest to konieczne. To sposób na oszczędność czasu i pieniędzy. Płynne membrany dachowe zachowują dach w świetnej kondycji do 25 lat!

Ile kosztuje naprawa cieknącego dachu?

Naprawa cieknącego dachu z papy bitumicznej czy blachy przebiegnie szybko i sprawnie z płynną membraną poliuretanową. Bezszwowe powłoki aplikuje się pędzlem, wałkiem bądź metodą natryskową. Dzięki temu możliwe jest dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc, np. przepustów, przestrzeni pod antenami, wentylatorami, między ściankami, obok kominów. Co istotne, sposób aplikacji bezspoinowych powłok świetnie sprawdzi się również w przypadku naprawy pojedynczych uszkodzeń pokrycia dachowego. Najważniejszym atutem jest to, że membrana dachowa może być aplikowana bezpośrednio na stare warstwy. Dzięki temu naprawa dachu jest szybka i tania! Podczas prac generuje się mniejszą liczbę odpadów. Jaki jest koszt naprawy dachu? W celu poznania szczegółowej wyceny zachęcamy do kontaktu.

Ile kosztuje naprawa dachu płaskiego?

Koszt naprawy dachu płaskiego za pomocą bezszwowych powłok to inwestycja, która szybko się zwraca. Lista zalet płynnych membran dachowych jest bardzo długa. Decydując się na naprawę dachu tą metodą, można liczyć przede wszystkim na długoletnią żywotność. Bezspoinowe powłoki hydrofobowe są odporne na niekorzystne czynniki, m.in. pęknięcia, przetarcia, promieniowanie UV, skrajne temperatury, rozwój mikroorganizmów (mchy, porosty, grzyby). Cechy te sprawiają, że naprawa dachu z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej pozwoli na zachowanie pokrycia w idealnym stanie przez długi czas. Przy odpowiedniej aplikacji pokrycie wytrzyma nawet do 25 lat bez żadnych prac konserwacyjnych! To wygoda, ale również ogromna oszczędność.

Płynne membrany hydroizolacyjne zapewniają stuprocentową ochronę przed wilgocią. Powłoka jest hydrofobowa, a jednocześnie pozwala na ujście pary wodnej, która znajduje się wewnątrz budynku. Atutem jest dodatkowo niewielka masa, co nie stanowi obciążenia dla konstrukcji całego budynku. Ważne jest to, aby do naprawy dachu wybrać profesjonalistów. Tylko wtedy można liczyć na wszystkie zalety powłok dachowych. Produkt musi być dostosowany do panujących warunków na dachu oraz odpowiedniej metody aplikacji. Liczy się umiejętne przeprowadzenie prac naprawczych. Naprawa dachu z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej to zadanie dla sprawdzonej firmy. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania wyceny.

Recent Posts
czym-uszczelnic-dachco-to-jest-konserwacja-dachu-i-ile-kosztuje