Renowacja dachu z papy przy użyciu płynnej membrany dachowej

 In Blog

Renowacja dachu z papy przy użyciu płynnej membrany dachowej przynosi same korzyści. Szybka aplikacja, która dzięki użyciu natrysku jest bardzo dokładna, pozwala na wykonanie pracy najwyższej jakości. Ponadto dzięki użyciu do renowacji dachu z papy płynnej membrany dachowej, nie musimy zrywać zniszczonych elementów. Jak wygląda renowacja dachu z papy przy użyciu płynnej membrany dachowej? Czym jest płynna membrana? Płynne membrany – do jakich dachów? Renowacja dachu z papy przy użyciu płynnej membrany dachowej? Sprawdzamy!

Spis treści:

Z poniższego artykułu wyczytasz przydatne informacje na temat renowacji dachu z papy przy użyciu płynnej membrany dachowej. Dowiesz się, czym jest płynna membrana dachowa oraz do jakich dachów można stosować hydroizolacje w postaci płynnej membrany dachowej.

Renowacja dachu z papy przy użyciu płynnej membrany dachowej

Płynna membrana jako hydroizolacja to przede wszystkim duża trwałość, wytrzymałość na niekorzystne czynniki i możliwość aplikacji na różnych podłożach. Najchętniej płynną membranę wykorzystuje się przy renowacjach dachów wykonanych z papy. Dzieje się tak dlatego, iż nie ma konieczności zrywania starej papy. Wystarczy uszczelnić tę, która uległa zniszczeniu. Chronione w ten sposób dachy są odporne na działanie niekorzystnych czynników przez długi czas, który wynosi ok. 25 lat. Hydroizolacja dachów z papy przy pomocy płynnej membrany służy przede wszystkim ochronie przed wodą opadową. Z jednej strony musi być dopasowana do konkretnych parametrów: szacowanych uwarunkowań i obciążeń, z drugiej – powinna być bezproblemowa oraz łatwa w aplikacji.

Czym jest płynna membrana dachowa?

Dachy szybko ulegają zniszczeniu, ponieważ są narażone na działanie przeróżnych czynników atmosferycznych. Aby wydłużyć żywotność materiałów z których zrobione jest pokrycie dachowe oraz uszczelnić te elementy – używa się płynnych membran dachowych. Płynne membrany są to produkty, które powstały przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Membranę charakteryzuje wysoka odporność chemiczna, mechaniczna i termiczna. Ponadto środek ten jest odporny na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych – doskonale nadaje się do renowacji starych izolacji dachu. Dzięki wysokiej sile wiązania, płynna membrana dachowa nadaje się do niemal każdego rodzaju podłoża. Produkt ten jest szczególnie opłacalny i polecany jako hydroizolacja, ponieważ nie wymaga on specjalnej konserwacji, a z trwałości można się cieszyć na około 25 lat.

Płynne membrany – do jakich dachów?

Płynne membrany znajdą swoje zastosowanie w przypadku różnych typów dachów. Dzięki silnemu wiązaniu poradzą sobie z hydroizolacją materiałów takich jak np. dachy blaszane. Aby zachowały one swoją dobrą żywotność, należy poddać je hydroizolacji. Po latach użytkowania, blacha może zacząć przeciekać i to w miejscach trudnych do zlokalizowania. Wtedy właśnie płynna membrana sprawdzi się idealnie. Drugim rodzajem pokrycia dachowego, przy którym używa się płynnej membrany jest dach z papy. Na tym materiale szczególnie zalega woda, gdyż najczęściej papy używa się do pokrycia dachów płaskich. Bezspoinowe płynne membrany dachowe pozwolą na sprawną i skuteczną naprawę pokrycia dachowego z papy. Kolejny rodzaj pokrycia kompatybilny z membraną płynną to dachy płaskie i przemysłowe. Mostkuje wszelkie rysy i spękania, tworząc szczelną warstwę ochronną, która posłuży na wiele lat.

Recent Posts
remont-dachu-plaskiego-przy-uzyciu-plynnej-membrany-dachowejnaprawa-dachu-z-papy-na-zimno-jak-to-sie-robi