Co to jest konserwacja dachu i ile kosztuje?
Zadaniem pokrycia dachowego jest skuteczna ochrona budynku przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, m.in. deszczem, śniegiem, gradem czy mrozem. Gdy dojdzie do nieszczelności dachu, konsekwencje mogą być naprawdę opłakane. Korzystanie z budynku będzie niemożliwe, a to dopiero początek. Jeśli nie podejmie się natychmiastowego działania, może dojść do poważnego uszkodzenia oraz zniszczenia konstrukcji dachu. Aby temu zapobiec, niezbędna jest konserwacja dachu. Czym jest i ile kosztuje?
Spis treści:
- Co to jest konserwacja dachu?
- Ile kosztuje konserwacja dachu?
Z poradnika dowiesz się, czym jest konserwacja dachu oraz jaka jest cena konserwacji dachu.
Co to jest konserwacja dachu?
Mówiąc najprościej, konserwacja dachu, to odpowiednie pielęgnowanie, którego celem jest ochrona przed zniszczeniami dachu. Regularna konserwacja przekłada się na poczucie bezpieczeństwa domowników. Co więcej, redukuje koszty ewentualnych napraw pokrycia dachowego, gdyż umożliwia wczesne wykrycie usterek. Regularna kontrola pokrycia dachowego jest niezbędna, aby upewnić się, że budynek jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia. Przeglądów dokonuje się przeważnie dwa razy w roku – jesienią oraz wiosną. Konserwacja jest absolutną koniecznością w przypadku krokwi, które stanowią element konstrukcyjny dachu. Krokiew przenosi obciążenia dachu od pokrycia dachowego i siły wiatru bądź obciążenia śniegiem oraz ciężaru własnego. Właściwa konserwacja pozwoli na wydłużenie jej żywotności. Zabezpieczy także drewno przed szkodliwymi czynnikami.
Chcąc wybrać najlepszą możliwą metodę konserwacji dachu, warto postawić na bezszwowe powłoki. Ich atutem jest brak konieczności zrywania istniejących warstw pokrycia. Nie ma również ryzyka związanego z użyciem ognia. Aplikacja metodą natryskową pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Bezspoinowe pokrycie dachu przekłada się również na skuteczne zniwelowanie słabych punktów pokrycia dachowego. Co więcej, membrany dachowe to aż do 75% mniejsze obciążenie w porównaniu z innymi technologiami konserwacji dachów. Gwarantują ochronę przed promieniowaniem UV. Dodatkowym atutem są niskie koszty eksploatacji oraz kolejnych konserwacji. Sam wygląd dachu jest wysoce estetyczny.
Ile kosztuje konserwacja dachu?
Cena konserwacji jest zależna przede wszystkim od powierzchni dachu. Warto skorzystać z darmowej wyceny. Trzeba jednak zaznaczyć, że hydroizolacja to inwestycja na długie lata. Powłoka jest zachowana w idealnej kondycji nawet do 25 lat. Płynne membrany dachowe można wykorzystać zarówno przy niewielkich przeciekach, jak i w razie konieczności renowacji całego pokrycia dachowego. Przy problemach z izolacją najlepiej jest skorzystać z usług certyfikowanych firm wykonawczych. Jedynie profesjonaliści będą w stanie szybko, dokładnie i bezpiecznie wykonać hydroizolację metodą natryskową. Zaledwie w ciągu jednego dnia jest możliwe pokrycie nawet 1000 metrów kwadratowych.
Nie ma konieczności nakładania kolejnej warstwy tradycyjnej papy czy usuwania starego pokrycia z blachy. Unika się w ten sposób problemów, które mogą wystąpić w przyszłości. Nowoczesne materiały hydroizolacyjne to szybka i skuteczna konserwacja nawet najbardziej zdegradowanych dachów. Również aplikacja materiału jest łatwa i skuteczna. Chcąc poznać cennik usług dekarskich, należy się skontaktować z naszą firmą. Profesjonaliści odpowiednio zabezpieczą pokrycie, docierając do wszystkich miejsc. Płynne membrany dachowe można wykorzystać do zabezpieczenia połączeń papy z betonem, styropianem, metalem, PCV, a także do zabezpieczania szczelin dylatacyjnych. Bezszwowe powłoki świetnie współpracują z pokryciami różnego rodzaju. Najważniejszymi atutami jest długa żywotność oraz wysoka odporność an czynniki zewnętrzne. To dlatego uzyskuje się skuteczny efekt na wiele lat, a stosunek ceny do jakości jest niezwykle korzystny.
Nowoczesne produkty tworzą elastyczną, bezszwową powłokę. Ryzyko wystąpienia pęknięć jest minimalne. Konserwacja dachu z wykorzystaniem płynnych membran to długotrwała ochrona przed wilgocią. Sprawdzi się nawet w przypadku dużych naprężeń, wibracji budynku czy niestabilnego podłoża.