Ile kosztuje wymiana dachu na domu?

 In Blog

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są koszty wymiany dachu na domu, warto zasięgnąć porady fachowców. Przeprowadzą oni ekspertyzę, która pozwoli na oszacowanie kosztów. Inne koszty będą za wymianę dachu na domu jednorodzinnym, inne w budynkach wielorodzinnych. Nie zawsze dach wymaga wymiany. Możemy również w wielu przypadkach zdecydować się na remont dachu. Ile kosztuje wymiana dachu na domu? Jaki jest koszt wymiany dachu w domku jednorodzinnym? Ile kosztuje remont dachu?

Spis treści:

  • Ile kosztuje wymiana dachu na domu?
  • Jaki jest koszt wymiany dachu w domku jednorodzinnym?
  • Ile kosztuje remont dachu?

Z tego wpisu uzyskasz informacje na temat związany z wymianą oraz remontem dachu. Dowiesz się, ile kosztuje wymiana dachu na domu, jakie są koszty wymiany dachu w domku jednorodzinnym oraz ile kosztuje remont dachu.

Ile kosztuje wymiana dachu na domu?

Przy wymianie dachu na domu, musimy pamiętać o odpowiedniej izolacji cieplnej. Wybór izolacji musi pokrywać się z wyborem pokrycia dachowego. O rodzaju i kosztach materiałów niezbędnych do wykonania izolacji przeciwwilgociowej dachu decyduje pokrycie dachowe. Sztywnego poszycia wymagają gonty bitumiczne oraz blacha płaska, ceny takiego poszycia przekraczają 50zł/m2. Natomiast w przypadku dachówek czy blachodachówek sztywne poszycie nie jest wymagane, zastępuje się je łatami, które są bardziej ekonomiczne i kosztują od 15zł/m2. Całkowite koszty wymiany dachu to połączenie kosztów materiałów oraz robocizny. Przykładowo ułożenie 1m2 blachy płaskiej miedzianej jest nawet trzykrotnie większe niż ułożenie 1 m2 pokrycia dachowego z płyt bitumicznych.

Jaki jest koszt wymiany dachu w domku jednorodzinnym?

Zdarza się, że dach jest w tak kiepskim stanie, że nie ma możliwości jego naprawy. Wtedy decydujemy się na wymianę dachu. Jeżeli posiadamy domek jednorodzinny, taka wymiana będzie na pewno nieco tańsza, niż w przypadku większych budynków. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki jest koszt wymiany dachu w domku jednorodzinnym, musisz pamiętać, że zaczyna się od zdjęcia starych materiałów. Fachowcy muszą zdjąć zniszczone elementy, często wymieniając przy tym więźbę dachową. W przypadku dachów dwuspadowych podstawowy materiał (np. dachówka ceramiczna) to nawet 80% wszystkich wydatków na pokrycie dachu. Kosztorys musi również uwzględniać inną pozycję, jaką jest robocizna. Czasami praca rozliczana jest od metra kwadratowego, a innym razem od każdego wykonanego elementu. Stawka zależy również od rodzaju pokrycia. Decydując się na pokrycie dachu blachodachówką, za płaską zapłacimy od 20zł/m2. Natomiast coraz popularniejsze krycie blachą trapezową to koszt 25-40zł/m2.

Ile kosztuje remont dachu?

Wymiana dachu nie zawsze musi być konieczna. Tam, gdzie nie ma takiej potrzeby, ekonomiczniej i łatwiej będzie dach naprawić. Ile kosztuje remont dachu? To pytanie stawia sobie każdy, kto przygotowuje się do naprawy. Poznanie ostatecznych kosztów remontu dachu zależeć będzie m.in. od: zakresu prac koniecznych do wykonania, powierzchni dachu, rodzaju wybranego pokrycia dachowego, cen materiałów budowlanych, transportu i kosztów robocizny w różnych regionach kraju, dlatego każda wycena wykonywana jest indywidualnie. Tak jak w powyższych wyliczeniach, należy przede wszystkim oszacować koszty materiałów. Im pokrycie wyższej jakości, tym cena będzie wyższa, jednak warto pamiętać, że porządny dach posłuży nam przez wiele lat. Pamiętajmy również, że każda przebudowa dachu, związana ze zmianą jego konstrukcji i kształtu, wymaga otrzymania pozwolenia na budowę, natomiast proste renowacje, w tym także zmiana pokrycia dachowego, podlegają jedynie zgłoszeniu do starostwa powiatowego.

Recent Posts
remont-dachu-ile-kosztujejak-obliczyc-ile-metrow-kwadratowych-ma-dach