Remont dachu – ile kosztuje?

 In Blog

Na remont bądź wymianę dachu decydujemy się zazwyczaj wtedy, gdy dochodzi do uszkodzenia więźby dachowej lub poszycia. Do głównych przyczyn przeciekania konstrukcji zaliczamy ubytki i pęknięcia w poszyciu. Kiedy dojdzie do takich uszkodzeń, remont dachu jest rzeczą konieczną. Pozostawienie niekompletnego lub popękanego poszycia dachowego rodzi ryzyko przemięknięcia stropów i uszkodzenia całej konstrukcji dachowej. Remont dachu – ile kosztuje? Jaki jest koszt remontu dachu płaskiego? Jaki jest koszt remontu dachu dwuspadowego?

Spis treści:

  • Remont dachu koszt
  • Koszt remontu dachu płaskiego
  • Koszt remontu dachu dwuspadowego

Z poniższego wpisu dowiesz się, najpotrzebniejszych informacji dotyczących remontu dachu. Jeśli ciekawi Cię, ile kosztuje remont dachu, jaka jest cena remontu dachu płaskiego oraz jaka jest cena remontu dachu dwuspadowego – koniecznie przeczytaj artykuł.

Remont dachu koszt

Dachy na naszych domach są narażone na wiele różnych czynników, które mogą prowadzić do mniej lub bardziej poważnych uszkodzeń. Niektóre z nich są naturalne i mają związek ze standardową eksploatacją. Inne związane są m.in. z działaniem różnych zjawisk atmosferycznych. Zazwyczaj po pewnym czasie użytkowania dachu okazuje się, że jego remont jest już niezbędny. Tak jak i przy wymianie, tak i przy remoncie dachu najpierw należy pamiętać o rozebraniu zniszczonych elementów. Najtańszy jest demontaż blachodachówki. Jeżeli chcemy zminimalizować koszty remontu dachu, część prac możemy wykonać sami – na co wiele osób się decyduje. Ponadto przy konieczności wymiany więźby dachowej, koszt demontażu starej konstrukcji i montażu nowej zależy głównie od jej kształtów i parametrów. Materiały potrzebne do wykonania więźby zaczynają się od 40 zł za m2. Koszty robocizny to ok. 30-50 zł za metr kwadratowy. Reszta ceny remontu dachu zależy od wyboru pokrycia.

Koszt remontu dachu płaskiego

Na remont dachu płaskiego decydujemy się zazwyczaj gdy widoczne stają się przecieki po obfitych deszczach bądź roztopach. Przy wymianie pokrycia dachowego na płaskim dachu, możemy zwiększyć izolacyjność cieplną stropodachu. W przypadku płaskich dachów wybiera się najczęściej pokrycie z papy termozgrzewalnej. Papę taką przeważnie układa się na warstwie papy podkładowej, aby dach miał zapewnioną lepszą szczelność. Pasy papy podkładowej rozmieszcza się równolegle do krawędzi dachu. Cena za rolkę papy termozgrzewalnej zaczyna się od 40 zł.

Koszt remontu dachu dwuspadowego

Przedziały cenowe remontu dachu dwuspadowego zależne są przede wszystkim od stopnia skomplikowania całej konstrukcji oraz powierzchni dachu. Najprostszą konstrukcją jest klasyczny dach dwuspadowy, jednak ceny dachu dwuspadowego nie będą należeć do najniższych. Warto przy tym pamiętać, że jeśli zażyczymy sobie dodatkowe załamania połaci czy wykonanie dodatkowych lukarn lub modnych oczek, będzie to wpływać na zwiększenie kosztów prac fachowców. Aby ocenić ile zapłacimy za remont dachu dwuspadowego, musimy wziąć pod uwagę zarówno koszt materiałów jak i koszt robocizny dachu. Przy kosztach materiałów najczęściej bywa tak, że są one droższe od kosztów robocizny i nie warto na nich oszczędzać. Jeśli wybierzemy solidne pokrycie dachu, będzie on trwały i nie będą konieczne ciągłe naprawy. Cena robocizny przy remoncie dachu dwuspadowego zależeć będzie przede wszystkim od stopnia skomplikowania prac oraz umiejętności fachowców. Jeśli chcemy obliczyć całkowity koszt remontu dachu dwuspadowego, zauważymy, że suma wynosi kilka tysięcy. Cena obejmuje wyłącznie koszt zakupu materiałów. Koniecznie trzeba doliczyć także koszt usług dekarskich. W tym celu warto zapytać o wycenę fachowców, gdyż te różnią się od siebie.

Recent Posts
wymiana-dachu-koszt-ile-to-kosztujeile-kosztuje-wymiana-dachu-na-domu