Jak obliczyć, ile metrów kwadratowych ma dach?

 In Blog

Umiejętność obliczania powierzchni dachu jest szczególnie ważna i potrzebna przy jego wymianie, remoncie lub budowie domu. Szukając sposobów na obliczenie ile metrów kwadratowych ma dach, znaleźć możemy szybkie i dokładne kalkulatory, które pomogą sprawnie wykonać obliczenia. Jak obliczyć, ile metrów kwadratowych ma dach? Jak obliczyć metry kwadratowe dachu dwuspadowego? Obliczanie powierzchni dachu przy różnych materiałach.

Spis treści:

  • Jak wyliczyć metry kwadratowe dachu?
  • Jak obliczyć metry kwadratowe dachu dwuspadowego?
  • Obliczanie powierzchni dachu przy użyciu różnych materiałów.

W poniższym wpisie przeczytasz o tym, czym są kalkulatory do obliczania metrów kwadratowych dachu, dowiesz się, jak obliczyć ile metrów kwadratowych ma Twój dach, a także ile metrów kwadratowych ma dach dwuspadowy. Pokażemy również, jak oblicza się powierzchnię dachu przy użyciu różnych materiałów.

Jak wyliczyć metry kwadratowe dachu?

Przygotowując się do budowy domu, bądź jego modernizacji, wiele osób szuka szybkich i sprawdzonych sposobów na to, jak obliczyć ile metrów kwadratowych ma dach. W Internecie znaleźć możemy intuicyjne rozwiązanie, jakim jest darmowy kalkulator. Jeśli nie chcesz powierzać tego zadania aplikacji, radzimy poprosić o pomoc fachowców. Są oni w stanie precyzyjnie wymierzyć, ile materiałów będzie potrzeba do wymiany, remontu lub budowy dachu. Decydując się na wybór kalkulatora, szybko i łatwo obliczysz ile materiałów budowlanych: dachówek, paneli, wkrętów i innych elementów mocujących, membrany czy termoizolacji należy zamówić, by zbudować dach.

Jak obliczyć metry kwadratowe dachu dwuspadowego?

Prosty sposób na obliczenie powierzchni dachu przy stałym (jednakowym na każdej połaci) kącie jego pochylenia to: powierzchnia dachu w rzucie z góry / cosinus kąta nachylenia.

Powierzchnię dachu w rzucie z góry należy podzielić sobie na jakieś proste figury geometryczne (najlepiej prostokąty) i potem dodać do siebie ich pola. Tak powstanie powierzchnia całego dachu (w rzucie z góry). Do kosztorysu materiału warto oddać obliczenia w ręce fachowców zajmujących się sprzedażą i układaniem pokryć dachowych. Korzystając z kalkulatorów w przypadku obliczeń metrów kwadratowych dachów dwuspadowych, mamy taką samą sytuację jak przy prostszych dachach. Aplikacje są specjalnie dostosowane tak, żeby wystarczyło wpisać tylko niezbędne dane. Pamiętajmy jednak, że każdy dach się od siebie różni, podobnie jak materiały wykorzystywane do jego tworzenia.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie więc udanie się do firmy zajmującej się układaniem dachów i prośba o dokładne wyliczenia dostosowane do naszych potrzeb.

Obliczanie powierzchni dachu przy użyciu różnych materiałów

Aby oszacować, ile wyniesie nas koszt usługi przy zleceniu fachowcom malowania dachu, trzeba wyliczyć w pierwszej kolejności powierzchnię dachu. Tylko od nas zależy, czy usiądziemy sami do obliczeń, czy może skorzystamy z usług fachowców. Prezentujemy sposób na własne wyliczenia. Np. obliczanie powierzchni przy blachach płaskich: szerokość pomnożyć przez długość np. 15m * 15m = 225 m2. W przypadku blachy trapezowej ważna jest wysokość blachy. Blacha falista i dachówkowa: tutaj sprawa jest dość prosta zarówno dla blachy falistej jak i dachówkowej, wykonujemy to samo działanie jak dla blachy płaskiej z tym że wartość podwyższamy o 20% (szerokość razy długość plus 20 procent).

Recent Posts
ile-kosztuje-wymiana-dachu-na-domumembrana-dachowa-cena-ile-to-kosztuje