Membrana dachowa cena – ile to kosztuje?

 In Blog

Każdy dach, to skomplikowana konstrukcja, która składa się z wielu warstw. Dopiero odpowiednio dobrane, tworzą kompatybilny system, który chroni przed nagrzaniem latem oraz utratą ciepła zimą. Membrana dachowa jest niewidocznym, jednak bardzo ważnym elementem w całej strukturze dachu. Membrana dachowa cena – ile to kosztuje? Membrany dachowe wierzchniego krycia – czym są? Na co zwrócić uwagę przy wyborze membrany?

Spis treści:

Z poniższego wpisu uzyskasz ciekawe informacje na temat membrany dachowej. Odpowiemy na interesujące Cię pytania: ile kosztuje membrana dachowa? Membrany dachowe wierzchniego krycia- czym są? Na co zwrócić uwagę przy wyborze membrany?

Membrana dachowa cena

Najważniejszym zadaniem membrany dachowej jest odpowiednie odprowadzenie wilgoci. Zazwyczaj wykonując pokrycie dachowe, jesteśmy zmuszeni do użycia membrany dachowej, którą zakłada się pod więźbą dachową. Membrany dachowe zwane inaczej foliami paraizolacyjnymi możemy podzielić na kilka typów, w zależności od naszych wymagań. W ofercie sklepów znaleźć możemy np. Membranę paroprzepuszczalną trójwarstwową, membranę dachową o bardzo wysokiej przepuszczalności, membranę na dach czterowarstwową, a także membranę na dach odbijająca promienie słoneczne. Ceny za membrany dachowe są zróżnicowane, zależą przede wszystkim od producenta i dokładnych właściwości. Przykładowe ceny: Membrana dachowa 1,5×50 m, 135g/m2 – 7,49 zł/opakowanie, Membrana dachowa Strong 1,5×50 m, 150g/m2 – 329,00 zł/szt, Membrana dachowa Corotop Smart 1,5 m – 4,92 zł/mb.

Membrany dachowe wierzchniego krycia

Do jednowarstwowego krycia lub do renowacji dachów płaskich najczęściej stosowana jest na dach folia i membrana wierzchniego krycia. Można je również wykorzystać jako pokrycie na dach drgający i narażony na ekstremalną temperaturę. Podstawową funkcją, jaką musi spełniać membrana dachowa wierzchniego krycia jest ochrona termoizolacji i konstrukcji dachu przed wilgocią z zewnątrz oraz odprowadzanie wilgoci z ocieplenia. Jest to istotne, ponieważ jeśli zostanie zawilgocony materiał izolujący, drastycznie spada jego sprawność cieplna. Membrana również działa w ten sposób, iż z jednej strony przeciwdziała przedostaniu się wody opadowej do ocieplenia, a z drugiej daje możliwość wyprowadzenia pary wodnej, która powstaje wewnątrz pomieszczeń, z izolacji na zewnątrz. Należy pamiętać, że przez dach z nieodpowiednio zabezpieczoną termoizolacją ucieka dużo ciepła. Konsekwencją jest konieczność częstszego ogrzewania domu lub zwiększenia jego mocy. Membrana dachowa wierzchniego krycia gwarantuje skuteczną termoizolację zadaszenia, a więc taka inwestycja szybko się zwraca.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze membrany?

Jako, że na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, często trudno jest nam dobrać odpowiedni produkt. Membrany dostępne w sprzedaży różnią się np. technologią produkcji, dodatkami jak stabilizacja na UV czy wodoszczelnością. Wybierając membranę warto zwrócić uwagę m.in. na paroprzepuszczalność, czyli zdolność membrany do przepuszczania pary wodnej w ciągu doby, ponadto kolejnym ważnym wskaźnikiem jest wytrzymałość mechaniczna membrany na rozerwanie. Ma to szczególne znaczenie przy układaniu jej na dachu, dociepleniu czy podczas całego użytkowania. Istotnym parametrem o którym nie wolno nam zapomnieć przy wyborze membrany jest także wodoszczelność. Jest to inaczej działanie wytrzymałość membrany na działanie słupa wody. Jeżeli membrana nie będzie odpowiednio odporna na działanie wody, może dojść do poważnego niszczenia dachu.

Recent Posts
jak-obliczyc-ile-metrow-kwadratowych-ma-dachjakie-pokrycie-dachu-wybrac