Przeciekający dach – co robić?
Cieknący dach z papy czy blachy to prawdziwy problem. Nie należy zwlekać z naprawą, aby nie doprowadzić do powstania poważniejszych uszkodzeń. Niezależnie od tego, czy mamy cieknący dach płaski, czy dwuspadowy, liczy się czas reakcji. Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania, dzięki którym naprawa przebiegnie sprawnie, a materiał zapewni szczelność na długie lata!
Spis treści:
- Przeciekający dach
- Przeciekający dach w bloku
- Przeciekający dach spółdzielnia
- Przeciekający dach w mieszkaniu spółdzielczym
- Przeciekający dach wspólnota mieszkaniowa
- Przeciekający dach w kamienicy
- Przeciekający dach z papy
- Przeciekający dach z papy termozgrzewalnej
- Przeciekający dach z blachy
- Przeciekający dach z blachodachówki
- Przeciekający dach zimą
Przecieka dach – co robić? Z wpisu dowiesz się, jaki jest skuteczny sposób na przeciekanie dachu oraz jak postępować krok po kroku, gdy przecieka dach z papy, blachy.
Przeciekający dach
Często niesłusznie odkłada się remont dachu w obawie przed wysokim kosztem. Niestety, przeciekający dach płaski to prawdziwy problem i liczy się szybkość działania. Aby ustrzec się przed większymi problemami, należy wykonać hydroizolację dachu przy użyciu płynnej membrany dachowej. Nie trzeba zrywać starego pokrycia, dlatego prace przebiegają bardzo szybko!
Przeciekający dach w bloku
Aby rozwiązać problem cieknącego dachu w bloku, korzysta się z płynnych membran poliuretanowych. Dlaczego? Produkty te składają się z czystych elastomerowych żywic poliuretanowych oraz domieszek nieorganicznych. Hydroizolację wykonuje się najczęściej metodą natryskową, dzięki czemu bezspoinowe powłoki mogą dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.
Przeciekający dach spółdzielnia
Bezszwowe powłoki hydroizolacyjne to idealny wybór również wtedy, gdy chodzi o naprawę przeciekającego dachu w mieszkaniach spółdzielczych. Mieszkańcy mają zagwarantowany komfort na długie lata! To oszczędność czasu i pieniędzy.
Przeciekający dach w mieszkaniu spółdzielczym
Bez wątpienia warto postawić na płynne membrany dachowe do remontu dachu w mieszkaniu spółdzielczym. Żywice, które zostały użyte do produkcji, są odporne na działanie wilgoci w powietrzu. Co istotne, jednocześnie cechuje je dobra przepuszczalność pary, która wydobywa się na zewnątrz budynku. Płynną membranę dachową można nakładać pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Membrana ulega polimeryzacji w kontakcie z wilgocią powietrza, dzięki czemu uzyskuje pożądane właściowości.
Przeciekający dach wspólnota mieszkaniowa
Do remontu przeciekającego dachu we wspólnocie mieszkaniowej należy postawić na sprawdzone rozwiązania. Bezszwowe powłoki to obecnie najbardziej nowoczesny, najskuteczniejszy sposób na przeciekający dach!
Przeciekający dach w kamienicy
Co istotne, płynna membrana dachowa sprawdzi się również w przypadku remontu przeciekającego dachu w kamienicy. Można ją stosować zarówno w przypadku niewielkich przecieków, jak i wtedy, gdy naprawy wymaga całe pokrycie dachowe.
Przeciekający dach z papy
Papa należy do najpopularniejszych materiałów, jeśli chodzi o pokrycia dachowe. Niestety, ma sporo wad. Przede wszystkim, papa bitumiczna wymaga przeprowadzania okresowych prac konserwacyjnych. Przeciekający dach z papy przeważnie skłania inwestorów do łatania ubytków łatą. Jest to szybkie i tanie rozwiązanie, jednak znacząco obciąża konstrukcję dachu. Co więcej, papa szybko traci swoje właściwości i przestaje być odporna na promieniowanie UV. Skutkuje to koniecznością przeprowadzania kolejnych prac konserwacyjnych.
Przeciekający dach z papy termozgrzewalnej
Papa łatwo nagrzewa się w okresie letnim, przez co podnosi się temperatura na ostatnich piętrach budynku. Aby uniknąć problemu przeciekania, a jednocześnie zwiększyć komfort mieszkańców, należy zdecydować się na remont dachu z zastosowaniem poliuretanowych płynnych membran dachowych. Bezspoinowe powłoki hydroizolacyjne gwarantują szczelność nawet do 25 lat!
Przeciekający dach z blachy
Co zrobić, gdy dach przeciekam blacha wymaga skutecznej renowacji? Sięgnąć po płynne membrany dachowe! Membrana dachowa nie pochłania promieni UV, dlatego dach się nie nagrzewa. Co istotne, bezszwowe powłoki są także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Po prawidłowej aplikacji, powłoka posłuży nawet ponad 25 lat.
Przeciekający dach z blachodachówki
Dach będzie stuprocentowo szczelny. Płynna membrana na dach zapobiega dodatkowo rozwojowi bakterii, grzybów, mchów czy porostów. Można dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc, zapewniając ochronę w wąskich przestrzeniach między ściankami, w przepustach dachowych. Bezspoinowe powłoki nie obciążają konstrukcji dachu z blachodachówki.
Przeciekający dach zimą
Przeciekający dach zimą to już nie problem! Dzięki hydroizolacji z wykorzystaniem płynnych membran, można zapewnić sobie do 25 lat spokoju bez konieczności renowacji pokrycia. Bezspoinowe powłoki to bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.